preloader

Çalışma Saatleri: 09:00 - 17:00

info@drmehmetturkyilmaz.com

Rinoplasti (Burun Estetiği)

Rinoplasti yani Burun Estetiği burun yapısının yeniden şekillendirilmesi demektir.

Burun estetiğinin iki yöntemi vardır:

è Açık Rinoplasti 

è Kapalı Rinoplasti 

Açık Rinoplasti ile Kapalı Rinoplasti arasındaki farklar nelerdir?

Açık rinoplasti ile Kapalı rinoplasti arasındaki tek fark açık rinoplasti de burun altında burun ile dudak arasında bir kesik olmaktadır. Kapalı rinoplastide böyle bir kesi olmaz, şişlik ve morluk daha az olmaktadır.

Ameliyat Öncesi Süreç Nasıl Gelişir? 

Burun estetiği öncesinde hastalarımızın ön muayenesi yapılmaktadır. Burun yapısı ve burun içerisinde nefes almayı engelleyecek bir problemi varsa onlar değerlendirilir. Ameliyat planı burunun yapısına göre yapılır. Burunun 7 farklı açıdan fotoğrafları çekilir. Burun üzerinde hastalarımıza burunda oluşacak şekil değişikliği simülasyonda gösterilir. Buna göre hastamızla birlikte değerlendirilerek yapılacak ameliyatın şekli planlanır. Burun estetiği ameliyatı yaklaşık iki saat kadar sürmektedir. Genel anestezi altında yapılan bir ameliyattır. Ameliyattan sonra genelde aynı gün hastalarımız taburcu olabilmektedir. Burun üzerinde bir hafta kalacak bir bandaj konur. Bandaj bir hafta sonra çıkartılır. Bir hafta sonra günlük hayata dönebilirsiniz. Burun içerisine tampon koymuyoruz, bunun yerine Silikon dediğimiz ortası delikli, hastalarımızın nefes alabileceği, tamponları tercih ediyoruz. Bunlarıda genelde üç-dört gün sonra alıyoruz.

Ameliyat Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Bir hafta sonra hastamız günlük hayatına dönebiliyor.

Altı hafta kadar güneş gözlüğü kullanmamayı tavsiye ediyoruz

Sıcak dönemlerde ameliyat olanlara yüksek faktörlü güneş kremi kullanmayı öneriyoruz.

İki üç ay buruna darbe almamayı öneriyoruz

Burunun son şeklini alması 6 ay ila bir yıl sürmektedir ve burun yapısına göre değişmektedir.

Rinoplasti ameliyatlarında en çok sorulan şey ameliyat fiyatlarıdır. Ameliyat fiyatları burunun şekline ve daha önce ameliyat olup olmadığınıza göre değişmektedir.

Rinoplasti hasta bilgilendirme notum: 

Burun estetiği ameliyatı (Rinoplasti),burun şeklini ve eğer beraberinde burun tıkanıklığı gibi sorunlar mevcutsa burun fonksiyonlarını da düzeltmeye çalıştığımız ameliyattır. Açık veya kapalı teknikle yapılabilir. Ben aralarında çok büyük fark olmadığını düşündüğüm için daha kısa süren açık tekniği kullanıyorum genellikle. Ameliyat 1,5-5 saat arası sürebilmekle birlikte ortalama 2 saat kadar sürmektedir. Ameliyat sonrası hem yüze buz uygulaması hem de gözlem amacıyla 1 gece sizi hastanemizde misafir edip ertesi gün taburcu ediyoruz. Burun ameliyatı sonrası ,ameliyatta burnunuza yerleştirdiğimiz silikon burun tamponunuzu 2-7 gün arasında çıkarıyoruz. Burun sırtına yerleştirdiğimiz termoplastik alçınızı ise 7-10 gün civarında çıkarıyoruz. Ameliyat sonrası her hastada olmasa da bir miktar ödem ve morluk olabilmekte. Tabi ki 7-10 günlük süreçte bu sıkıntılar da tamamen geçmektedir. Ortalama 20-30 günde genel bir toparlanma olmakla birlikte 6 ayda tama yakın iyileşme sağlanabilmektedir. Fiyat konusu, burnunuzun durumu ve yapılacak müdahalelere göre değişebilmektedir nedenle fiyatı , sizi muayene etmeden belirlemek çok uygun olmayacaktır. Ayrıntılı bilgi ve ücretsiz ön görüşme için sizleri polikliniğimize bekleriz.

Whatsapp / Randevu Hattı